اوقات شرعی
 • پنج شنبه،26 فروردین 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 34
    کد: 207552
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
    شهردار منطقه 2 مشهد در مرکز 137 خبر داد؛

    وجود 13 گود ساختمانی رها و خطری در منطقه دو مشهد

    شهردار منطقه دو مشهد از وجود 13 گود ساختمانی رها و خطری در این منطقه خبر داد
    وجود 13 گود ساختمانی رها و خطری در منطقه دو مشهد

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، در ادامه نهضت پاسخگویی، حجت فرقانی با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137، به صورت مستقیم، پاسخگوی درخواست ها، انتقادات، پیشنهادها و مسائل شهری شهروندان تماس گیرنده با این مرکز بود.
    وی با اشاره به اینکه پرتکرارترین درخواست شهروندان از شهرداری منطقه دو در تماس با 137، نظارت بر ساخت و سازها و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز بوده است، ادامه داد: یکی از اولویت های ما در این منطقه، نظارت بر ساخت و سازها است که در همین راستا، همه محلات منطقه از نظر فعالیت های ساختمانی، پایش شده و مقرر شده است محلات دارای ساخت و ساز غیر مجاز بیشتر، با اختصاص اکیپ های ویژه، نظارت شود تا شاهد کاهش چشمگیر تخلفات ساختمانی در این منطقه باشیم.
    فرقانی گفت: گودهای خطری، یکی دیگر از موارد درخواستی شهروندان از شهرداری است، ما حدود 16 گود ساختمانی رها در سطح منطقه دو داریم، این گودها متعلق به اشخاص و یا شرکت ها بوده که قصد احداث پروژه های ساختمانی را داشتند اما به دلیل مشکلات اقتصادی، پروژه نیمه تمام رها شده است.
    وی با اشاره به اینکه 3 پروژه از این تعداد، موارد مربوط به ایمن سازی را رعایت کرده اند، خاطرنشان کرد: ما برای پیگیری ویژه و تعیین تکلیف 13 گود رها و بدون ایمنی، مسئول بحران منطقه را مامور کرده ایم که به این مسئله رسیدگی کند تا در نهایت امنیت شهروندان چه از طریق پرکردن گودهای خطری و یا ادامه پروژه های مذکور تامین شود، زیرا موارد ایمنی در نظر گرفته برای این گودها نیز خود معمولا به مرور زمان، از بین رفته و لازم است در صورت تصمیم به ادامه پروژه، ایمن سازی مجدد صورت گیرد.
    شهردار منطقه دو مشهد گفت: با توجه به موقعیت قرار گیری این منطقه در پیرامون شهر، یکی دیگر از معضلات مهم این منطقه وجود زمین های رها بوده که باعث ایجاد مشکلات بعدی از جمله وجود سگ های ولگرد و همچنین دپو خاک و نخاله و زباله ریزی در این زمین ها توسط برخی از شهروندان می شود و مشکلات بهداشتی برای شهروندان و ایجاد نازیبایی برای سیما و منظر شهری به دنبال دارد.
    فرقانی افزود: جمع آوری سگ های ولگرد و پاکسازی زمین های رها از وجود خاک و نخاله و زباله، به صورت مرتب صورت می گیرد اما باز هم شاهد ورود سگ های ولگرد از اراضی حریم شهر و روستاهای اطراف به داخل شهر هستیم که با اختصاص اکیپ های بیشتر، این موضوع هم رسیدگی خواهد شد.
    وی در حوزه فضای سبز نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته، ادامه داد: علاوه بر بوستان 1.8 هکتاری در میدان کشاورز که از پیشرفت 90 درصدی برخوردار است، احداث پارک کودک در محدوده سپاد نیز در دست انجام بوده و تا پایان سال نیز به بهره برداری خواهد رسید.
    18 درصد درخواست های مردمی 137 به منطقه دو اختصاص دارد
    احمد رمضانی فرخد، سرپرست اداره ارتباطات مردمی شهرداری مشهد نیز اظهار کرد: 9 درصد از ساکنان منطقه دو مشهد در تماس با 137، تعداد 14 هزار و 939 درخواست را به ثبت رسانده اند که 18 درصد کل درخواست های نیمه نخست سال جاری مرکز ارتباطات مردمی 137 به منطقه دو اختصاص داشت.
    وی افزود: 84 درصد درخواست های مردمی منطقه دو، در 72 ساعت پاسخگویی شده و 82 درصد این درخواست ها نیز انجام شده است، بیشترین درخواست های شهروندان ساکن این منطقه نیز در حوزه نظارت بر ساخت و سازها، فضای سبز، آسفالت و رفت و روب و نظافت بوده است. 

    تعداد بازدید: 34
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر