اوقات شرعی
 • پنج شنبه،26 فروردین 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 45
    کد: 207553
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
    سرپرست شهردار منطقه 3 در مرکز 137 خبر داد؛

    پلمب 3240 ساخت و ساز متخلف در 7 ماهه اول 99

    سرپرست شهرداری منطقه 3 مشهد از پلمب 3240 ساخت و ساز غیر مجاز در سطح این منطقه خبر داد.
    پلمب 3240 ساخت و ساز متخلف در 7 ماهه اول 99

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، در ادامه نهضت پاسخگویی، امیدرضا رحمانیان با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137، به درخواست ها، انتقادات، پیشنهادها و مسائل شهری شهروندان پاسخ گفت.
    وی با اشاره به اینکه نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز، اولین درخواست شهروندان ساکن این منطقه در تماس با 137 بوده است، افزود: ما نظارت بر ساخت و سازهای 11 هزار هکتار از حریم شهر و 3 هزار و 400 هکتار از محدوده شهری را توسط 15 اکیپ در منطقه 3 بر عهده داریم که در 7 ماه ابتدایی سال جاری، در این حوزه، سه هزار و 961 اخطار شده است.
    رحمانیان ادامه داد: صدور این تعداد اخطار، منجر به پلمب سه هزار و 240 ساخت و ساز غیر مجاز و ارسال پرونده به کمیسیون ماده 100 شده است. همچنین در راستای اجرای آرای صادره این کمیسیون، در سال جاری، 30 بنای ساخته شده بر خلاف اصول و قوانین که دارای پروانه، ایمنی و یا سایر ضوابط لازم در حوزه ساخت و سازها نبوده اند، قلع و تخریب شده اند.
    رفع خطر 8 گود از 10 گود ساختمانی رها در منطقه 3
    رحمانیان خاطرنشان کرد: 10 گود ساختمانی رها و خطری در سطح منطقه 3 وجود داشت که با پیگیری واحد مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها، 8 گود تاکنون ایمن سازی و یا پر شده است و دو گود باقیمانده نیز در حال پیگیری برای ایمن سازی هستند تا خطری شهروندان را تهدید نکند.
    وی در ادامه به موضوع رفت و روب و نظافت پرداخت و با اشاره به اختصاص 40 میلیارد تومان در سال جاری برای این موضوع در منطقه 3، اضافه کرد: روزانه مساحتی بالغ بر پنج میلیون و 700 هزار متر مربع از معابر سطح منطقه سه نظافت و رفت و روب شده که از این معابر، هر روز، 230 تن زباله و سرجارو، جمع آوری می شود، این کار توسط 605 پاکبان و جمع آور صورت می گیرد.
    جمع آوری روزانه 230 تن زباله در منطقه 3 مشهد
    سرپرست شهرداری منطقه 3 مشهد ادامه داد: در حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک، بیش از 50 میلیارد تومان بودجه برای منطقه سه اختصاص داده شده است که در همین راستا، یکی از پروژه های این منطقه، اصلاح و بهسازی خیابان آیت الله شیرازی، حدفاصل میدان شهدا تا چهارراه شهدا می باشد که اعتبار 10 میلیارد تومانی به این پروژه اختصاص یافته است.
    رحمانیان گفت: این پروژه، دارای ریز پروژه هایی از جمله مقاوم سازی نهر نادری با اعتبار حدود یک میلیارد و 300 میلیون تومانی است که در مسیر خط سه بی آر تی در حال انجام است. مسیر خط بی آر تی هم با جمع آوری نرده ها، اصلاح شده و پیاده رو خیابان شیرازی نیز تعریض و با یک طرح فاخر، بهسازی می شود که امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد.
    آسفالت 72 هزار متر مربع از معابر خاکی منطقه 3 تا پایان سال جاری
    وی افزود: منطقه 3 در ابتدای سال 98، بیش از 417 هزار متر مربع معابر خاکی داشت که در سال گذشته، 64 هزار متر مربع از آن، آسفالت شد و در 6 ماهه اول سال جاری نیز، 37 هزار متر مربع از این معابر تحت پوشش آسفالت قرار گرفت. همچنین آسفالت شدن 72 هزار متر مربع از معابر خاکی باقیمانده نیز تا پایان سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.
    وی عنوان کرد: همچنین در نظر داریم 240 هزار متر مربع معابر خاکی باقیمانده برای سال 1400 را، در همان سال، تامین اعتبار و آسفالت نماییم تا معابر خاکی منطقه پایان یابد.
    رحمانیان در پایان ۱۳۷ را بهترین و آسان ترین راه ارتباطی شهروندان با شهرداری دانست و از شهروندانی که در روز جاری طی تماس با این مرکز، با صبوری، به طرح مسائل خود پرداختند تشکر نمود، و تاکید کرد که همه درخواست های شهروندان، به موقع، پیگیری، پاسخگویی و در صورت امکان انجام خواهد شد.

    تعداد بازدید: 45
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر