اوقات شرعی
 • پنج شنبه،26 فروردین 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 52
    کد: 207667
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
    در 6 ماهه ابتدایی سال جاری صورت گرفت؛

    صدور بیش از 12 هزار رای در کمیسیون ماده صد شهرداری/ اعلام وصول طرح اصلاح مفاد قوانین ماده 100 در صحن علنی مجلس

    مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون های ماده صد شهرداری مشهد از صدور بیش از 12 هزار رای در کمیسیون ماده صد شهرداری در6 ماهه ابتدایی سال جاری خبرداد.
    صدور بیش از 12 هزار رای در کمیسیون ماده صد شهرداری/ اعلام وصول طرح اصلاح مفاد قوانین ماده 100 در صحن علنی مجلس

      به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مسعود ایاز در خصوص تعداد آرای صادر شده کمیسیون ماده صد در 6 ماهه ابتدایی سال جاری، اظهار کرد: تعداد آرای صادر شده در این مدت 12 هزار و 33 مورد و تعداد املاک دارای رای نیز 6 هزار و 492 مورد بوده است.

    وی در خصوص لزوم بازنگری در قوانین موجود در کمیسیون ماده صد نیز بیان کرد: ماده صد قانون شهرداری ها به عنوان مرجعی برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی در محدوده و حریم شهرها در تاریخ 11 خرداد ماه سال 34 به تصویب رسید.
    مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون های ماده صد شهرداری مشهد بیان کرد: این قانون در طول سال ها مورد اصلاحات و الحاقات متعددی قرار گرفته است. همچنین در تاریخ 27 بهمن ماه سال 45 به ماده صد قانون شهرداری دو تبصره الحاق شد.
    ایاز تصریح کرد:علاوه بر آن در تاریخ 17 مرداد ماه سال 52 تبصره یک ماده صد قانون شهرداری به شکل موجود اصلاح و در مورخه 24 بهمن ماه سال 55 قانون الحاق 6 تبصره به ماده صد قانون شهرداری ها از تصویب مجلس گذشت و تبصره های دو، سه، چهار، پنج، 6، هفت و هشت نیز در تاریخ 27 شهریور ماه 58 به ماده صد الحاق شد که خود بیانگر توجه شورای انقلاب به امر رسیدگی به تخلفات ساختمانی بود.
    وی تاکید کرد: اما با توجه به نیاز شهرها و ضرورت بازنگری در این ماده از قانون شهرداری ها، جلسات مختلفی با حضور شهرداری های کلان شهرها تشکیل و موضوع بررسی شد.
    مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون های ماده صد شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: همچنین در ارکان دیگر نظام نیز عزم جدی برای اصلاح این قانون وجود دارد به طوری که ریاست قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر این موضوع هستند. علاوه بر آن اخیرا نیز طرح اصلاح مفاد این قانون در صحن علنی مجلس اعلام وصول شده است.
    غزاله شهیدی
    تعداد بازدید: 52
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر